Michal Zahornacký

← Back to the Portfolio

Kontakty:
Mobil: +421 944 922 933
E-mail: michal.zahornacky@gmail.com
Web: http://michalzahornacky.com
IČO: 1082386272 DIČ

Sociálne siete:

Michal Zahornacký je profesionálny fine art fotograf, ktorý pochádza z Považskej Bystrice. Aktívne sa fotografii venuje od roku 2014 a je samouk.
Okrem umeleckej fotografie sa venuje aj svadobnej. Základom v jeho fotografiách je vždy človek. Fotí najmä umelecké a konceptuálne portréty ľudí.

Medzi jeho najznámejšie projekty patria projekt Dream a Poems, ktoré boli publikované v rôznych magazínoch a ocenené ako na Slovensku tak i v zahraničí. Aktuálne pracuje na projekte Poems, v ktorom spája umenie s umením. Každá fotografia nesie svoj malý príbeh, ktorý je zobrazený metaforou.

Jeho charakteristickým rukopisom je atmosféra a prevedenie myšlienky do obrazu. Jeho fotografie Vás donútia rozmýšlať, či je je obraz skutočný, alebo dorobený postprocesom. Väčšinou sa jedná o pripravenú scénu a nie fotomontáž.

Jeho práce boli publikované na zahraničných portáloch a v rôznych zahraničných magazínoch, ktore sa zaoberajú umením. Medzi spomenuté patria napr. Adobe Photoshop, Art People Gallery, Dodho Magazine, Fotovideo, Was Fotografen Bewegt (kniha), My Modern Met, 1x yearbook a iné.

Ocenenia:
2015 Honorable Mention, Fine Art Photography Awards, 77 countries, International
2014 Fotovideo, “My Favorite Photography“ – 5th place, Czech Republic
2013 AMFO 2013 – 2nd Place (B/W Photography), Slovakia
2013 PARK FOTO Piešťany – 3rd Place, Slovakia

  • Filed under: Osobné projekty, Portrét, Svadba, Umelecká fotografia