logo

FEP Awards 2021 – Predstavujeme našich porotcov

FEP Awards 2021 – Predstavujeme našich porotcov

FEP Awards je súťaž s tisíckami obrázkov, preto na ich vyhodnotenie potrebujeme celý tím porotcov. Každoročne predseda poroty, Johan Brouwers konzultuje svoj zoznam porotcov nominovaných členskými asociáciami FEP, aby našiel najlepšiu možnú zmes alebo odborné znalosti a tiež geografické polohy.

Tento rok sa skupina porotcov skladala z 29 medzinárodných porotcov, ktorých by sme tu chceli predstaviť. Porotcovia sú uvádzaní v abecednom poradí.

Všetkých porotcov si môžete pozrieť tu:

FEP Awards 2021 – Introducing our judges

https://www.europeanphotographers.eu/competition/fep-awards-2021-introducing-our-judges/Z našej asociácie boli nominovaní a zúčastnili sa porotcovania títo členovia:

Ivan Čaniga, Master Qualified European Photographer – MQEP

Špecializácia: portrét, reklama, ilustrácia a ďalšie výtvarné umenie

Ivan Čaniga je slovenský profesionálny fotograf a umelec. Jeho hlavným zameraním je portrétna, komerčná a výtvarná fotografia.
Ivan Čaniga je fotograf na voľnej nohe, ktorý žije a pracuje v Bratislave. Vyštudoval fotografiu na Vysokej škole umeleckého priemyslu v Bratislave. Ivan je členom Asociácie umelcov západného Slovenska a tiež spoluzakladateľom a členom Asociácie profesionálnych fotografov SR. Neskôr sa rozhodol odovzdať svoje skúsenosti ďalej a v rokoch 2008 – 2015 pôsobil ako lektor fotografie na Paneurópskej vysokej škole na Fakulte masmédií v Bratislave a potom tri roky pôsobil ako lektor fotografie na Cyrila a Metoda v Trnave. Ivan absolvoval desiatky samostatných i kolektívnych výstav na Slovensku i v zahraničí, z ktorých získal niekoľko pozoruhodných cien. Ivan je držiteľom prestížnych certifikátov QEP v portréte a ilustračnej fotografii a od roku 2013 je držiteľom prestížneho certifikátu Master QEP, ktorý je najvýznamnejším ocenením vynikajúcich fotografov v Európe. Jeho tvorba je súčasťou verejných a súkromných zbierok na Slovensku i vo svete, hlavne v Rakúsku, Maďarsku, Taliansku, Českej republike, Holandsku, Francúzsku a USA.

 

Martin Krystýnek, Slovensko, Master Qualified European Photographer – MQEP

Špecializácia: portrét, svadba, reklama, akt

Prezident Asociácie profesionálnych fotografov Slovenskej republiky APFSR.
Člen predstavenstva FEP – Federácia európskych fotografov.
Člen výboru WPC – Svetového fotografická olympiáda

Martin Krystýnek patrí medzi elitnú kategóriu profesionálnych fotografov svetovej triedy.

Je najmladší držiteľ prestížneho ocenenia The Master Qualified European Photographer (MQEP), ktoré doteraz získalo v celej histórii vo svete len osemdesiat profesionálov, za svoju excelentnú a dlhodobú prácu s fotografiou. Martin zároveň získal už viac ako 400 medzinárodných ocenení, čo ho radí medzi najviac oceňovaných profesionálov v Európe. Svoje kvality pravidelne preukazuje aj ako porotca mnohých medzinárodných súťaží, výstav a ako profesionálny kurátor.

Svoju profesionálnu cestu začal v roku 2010, pričom najviac skúseností získal práve v Južnej Amerike v štáte Paraguaj. Martin fotil už mnoho významných mužov a žien zo sveta politiky, modelingu ale aj z podnikania a manažérskej sféry. Jeho fotky boli publikované v množstve médií a publikácií po celom svete. Má obdivuhodný talent na vnímanie svetla, miluje fotiť portréty a uprednostňuje prirodzenú krásu pred úpravou a retušovaním. Vie dokonale objaviť jedinečnú krásu každého človeka, ktorý sa postaví pred jeho objektív. Najkrajšie pocity prežíva práve vtedy, keď si to ľudia na fotení užijú, oddýchnu si a ešte majú aj nádherné fotky na svoju profesionálnu prezentáciu a pamiatku. Zároveň prostredníctvom objektívu zvečňuje a dokumentuje emócie, ako svedectvá doby, v pútavých foto-sériách s dôrazom na detail.

 

Stano Mihalík, EP – európsky fotograf

Špecializácia: Portrét, Reklama

Stano prevádzkuje profesionálny fotoateliér v Prešove, ktorý sa venuje komerčnej, portrétovej, rodinnej a krajinárskej fotografii. Ako člen poroty zastupuje Slovensko na Svetovom fotografickom pohári. Organizuje výstavy a vzdelávanie v oblasti fotografie a pôsobí ako lektor na Univerzite tretieho veku. Intenzívne sa venuje realizácii umeleckej tlače fotografií a výroby obrázkov.

 

  • Share

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.