logo

QEP – MQEP RIGA, LOTYŠSKO 2014

QEP – MQEP RIGA, LOTYŠSKO 2014

1Počas uplynulého víkendu sme opäť raz zožali úspech pri odovzdávaní ocenení QEP (Qualified European Photographer). Titul, udeľovaný Federáciou európskych profesionálnych fotografov, ktorý je uznávaný a akceptovaný v profesionálnych vodách fotografie po celom svete, tentokrát získal Martin Krystýnek.

Hodnotenie sa konalo v dňoch 7.-8.6.2014 v Rige, v Lotyšsku, kde odborná porota vyberala to najlepšie z anonymne vystavených fotografií v printovej podobe od profesionálnych fotografov z celej európy. Martin sa prezentoval s kolekciou fotografií s názvom Sensual Beauty, ktorá, pomocou hry so svetlom a tieňom, zobrazuje prirodzenú ženskú krásu a zmyselnosť ženského tela. Kolekcia určená na oslavu ženy ako človeka, bohyne, matky, sestry či dcéry, no a najmä ako oslavu jej osobnosti samotnej. Zobrazuje ženy také, ako v skutočnosti sú. Krásne v každom detaile. V ich prirodzenej kráse, s emóciami a pocitmi, zmyselným telom, ktoré je odhalené i zahalené zároveň.

APFSR je riadnym členom organizácie FEP, s ktorou úzko spolupracuje na rozširovaní povedomia o slovenskej fotografii na európskej úrovni Je profesijným združením osobností, pre ktoré je fotografické umenie poslaním a ktoré šíria dobré meno slovenskej fotografie doma aj vo svete.

Martin je členom APFSR od novembra 2013. Vo februári 2014 dostal ocenenie Európsky fotograf EP. Štyri mesiace na to získava titul QEP za svoju kolekciu Sensual Beauty.