logo

Výstava APFSR, Prešov

Profesionálni fotografi, členovia APFSR, vystavujú svoje diela v Prešove.

Bratislava/Prešov, 27.júna 2013
Mozaika2

Diela deviatich známych slovenských fotografov budú cez leto lákať návštevníkov Galérie Caraffova väznica.

S cieľom rozširovať poznanie a záujem o domácu fotografickú tvorbu zorganizovala Asociácia profesionálnych fotografov Slovenska (APFSR) výstavu deviatich svojich členov v Prešove. Počas celého leta predstavujú v Galérii Caraffova väznica svoje diela autori Lolla Fukari, Katarína Jesná – Smiková, Filip Kulisev, Gabriel Lipták, Marek Lukacko, Aňa Struhárová, Vladimír Škuta, Ján Štovka a Martin Vrabko, ktorých umeleckú aj komerčnú tvorbu poznajú nielen doma, ale aj v zahraničí. „APFSR je asociácia, ktorá združuje popredné osobnosti slovenskej fotografie. A tak, ako má rôzne podoby samotná profesionálna fotografia, sú aj na výstave zastúpené rôznorodé fotografické žánre – od krajinárskej fotografie, cez výtvarnú fotografiu až po umelecký akt“, hovorí podpredseda APFSR, prešovčan Ján Štovka. „Na výstave predstavujú svoje diela osobnosti slovenskej fotografie, ktoré jej dlhodobo robia dobré meno aj za hranicami Slovenska. Sú medzi nimi dvaja držitelia ocenenia a certifikátu Master QEP – Martin Vrabko a Filip Kulišev, ako aj viacerí držitelia ocenenia QEP.” pokračuje Ján Štovka.

 

Výstava sa začala slávnostnou vernisážou v pondelok 24. júna. Predseda APFSR Martin Vrabko, ktorý výstavu otváral, vyjadril spokojnosť s tým, že milovníci fotografie v Prešove uvidia, čo sa zrodilo v slovenskej profesionálnej fotografii. „Naši členovia sú fotografi z celého Slovenska, máme v našich radoch aj Prešovčanov. Tešíme sa, že výstava APFSR poputuje aj do ich rodného mesta,“ dodal. Výstavu otváral spolu primátorom Prešova JUDr. Pavlom Hagyarim, pod záštitou ktorého sa celá akcia koná. Primátor zdôraznil svoju radosť z toho, že Prešov má kvalitných fotografov na európskej úrovni.

Martin Vrabko sa za asociáciu poďakoval za možnosť vystavovať v nádherných priestoroch Galérie Caraffova väznica v Prešove. „Bol som potešený veľkým záujmom z radov verejnosti. Fotografia dnes naberá rozmery čoraz populárnejšieho hobby a zažíva veľký rozmach aj na profesionálnej úrovni. O to viac nás teší, že môžeme prezentovať svoje práce a verím že sme inšpirujeme nejednu fotografie chtivú dušu,“ dodal.

Výstava členov APF SR v Prešovskej Caraffovej väznici potrvá od 24. júna do 30. septembra.

Asociácia profesionálnych fotografov SR (APF SR) je občianske združenie, ktorého členmi sú profesionálni a aktívni fotografi. Je rovnocenným partnerom iných umeleckých organizácií a profesných združení. Cieľom APFSR je prezentácia slovenskej fotografickej tvorby a prehlbovanie záujmu verejnosti o tento druh umenia. Profesijná organizácia je zároveň vhodná platforma na spoluprácu s domácimi a zahraničnými vydavateľmi časopisov, magazínov a kníh z oblasti fotografie. APFSR je profesijným združením osobností, pre ktorých je fotografické umenie poslaním a ktoré šíria dobré meno slovenskej fotografie doma a vo svete.

Kontakt: Ján Štovka +421 918 527 292

Virtuálnu prehliadku výstavy si môžete pozrieť online.

Virtualautor virtuálnej prehliadky: 3d-panoramy.sk