logo

Výstavy 2008 – 2011

Spoločné výstavy APFSR

2011

Foto Slovakia 2011

Pozvanka

 

2010

Slovenskí fotografi predstavia krajiny, portréty i pocestnosť.

Pozvanka okBratislava, augusta 2010 – Po polroku pripravila Asociácia profesionálnych fotografov SR (APFSR) opäť spoločnú výstavu členov. Po prvý raz sa v rámci nej predstaví fotografka Lolla Fukari, s ktorej dielami sa často stretávajú čitatelia časopisu Playboy. Na výstave predstaví kolekciu portrétov.. „Sme radi, že môžeme privítať Lollu Fukari ako našu členku. Okrem nej sa na výstave prezentuje ďalších desať fotografov so širokým tematickým záberom“, povedal viceprezident APFSR Filip Kulisev, ktorý na výstave po prvý raz predstaví fotografie z poslednej cesty po Ugande a Madagascare.

Silné zastúpenie budú mať na výstave portréty, napríklad z tvorby Jána Miškoviča. Okrem toho Ivan Čaniga predstaví imidžové portréty mladých umelcov a Marek Lukacko svadobné portréty v čiernobielom prevedení, ktoré sa vyznačuje eleganciou a príťažlivosťou. Na čierno bielu stavil aj Gabo Lipták pri fotografií krajiny a prírodných detailoch. Na výstave nebudú chýbať ilustrácie zvierat od Petra Bagiho, módne fotografie Petry Ficovej, či street fotografie z rôznych miest Európy, ktoré prináša Julo Kotus. „Nepochybne obohatením výstavy budú aj fotografie Feng Shui, plné harmónie a symbolov podporujúcich pozitívny a harmonický život od Martina Vrabka. Zaujímavú tému si vybrala aj Aňa Struhárová. Pocestnosť, nie je preklep s chýbajúcim mäkčeňom na písmene c, ale prezentuje všetko, čo možno stretnúť na ceste, či po ceste“, dodal Filip Kulisev.

Výstava v bratislavskom nákupnom centre Avion bude pre verejnosť otvorená od 5.septembra do 3.októbra. Počas prvých dvoch týždňov sa návštevníci stretnú s dielami I.Čanigu, L.Fukari, G.Liptáka, F.Kuliseva, A.Struhárovej a M.Vrabka. Po týždňovej prestávke, od 26.septembra do 3.októbra, preberú štafetu so svojimi dielami P.Ficová, P.Bagi, J.Kotus, J.Miškovič a M.Lukacko.

 Termín výstavy   –   5.9. 2010   –   3.10. 2010

Slovenskí fotografi predstavia diela, s ktorými uspeli v zahraničí.

aps pozvanka1Bratislava, 9.marca – Po prvý raz sa v tomto roku predstavia v rámci kolektívnej výstavy v Dome umenia v Bratislave členovia Asociácie profesionálnych fotografov SR (APFSR). Pôjde o jednu z najzaujímavejších umeleckých udalostí v roku 2010 na Slovensku, ktorú podčiarkuje účasť dvanástich popredných slovenských fotografov, predstavujúcich to najlepšie zo svojich diel. „Sme radi, že sa na výstave predstavia fotografi, ktorí robia v posledných rokoch veľmi dobré meno Slovensku v zahraničí. Medzi nimi je viacero držiteľov ocenenia a certifikátu QEP (Qualified European Professional Photographer), vrátane Petra Bagiho, ktorý má ako jediný Slovák titul Master QEP. Len za rok 2009 získali členovia APFSR dohromady viac ako tri desiatky zlatých, strieborných a bronzových ocenení, ktoré v konkurencií 600 európskych fotografov udelila Federácia európskych asociácií profesionálnych fotografov“, povedal viceprezident APFSR Filip Kulisev, ktorý na výstave predstaví kolekciu najnovších fotografií z výnimočných miest na Novom Zélande a v Tichomorí. Okrem neho svoje diela v kategórií Príroda a Krajina predstavia Gabriel Lipták, Ladislav Struhár a Tomáš Hulík. „V rámci výstavy sa podarilo dať dohromady širokú škálu fotografických tém a žánrov. Nebude chýbať módna fotografia, ktorú bude reprezentovať Petra Ficová. Športovú fotografiu predstaví Ján Miškovič a svadobnú Marek Lukacko. Zaujímavý zážitok sľubuje fine art Ane Struhárovej, či akty od Martina Vrabka. Popredný slovenský kurátor Marián Pauer je zárukou, že sa podaril vytvoriť pre návštevníkov atraktívny mix hodnotných fotografických diel“, dodal viceprezident APFSR Ivan Čaniga, ktorý spolu s Jenou Šimkovou predstaví portréty známych i menej známych osobností. Partnermi výstavy, ktorá bude pre verejnosť otvorená od 10. do 28.marca, sú Ministerstvo kultúry SR a Národné osvetové centrum.

Termín výstavy   –   11.3. 2010   –   28.3. 2010

2009

Nová výstava členov APFSR. Apollo BC,

vystava APFSR

BratislavaTermín výstavy   –   27.9. 2009   –   18.10. 2009

2008

Divoký západ, svadbu i život rysov prinesie Mesiac fotografie v Bratislave.

GALERIA-Z-fotozuzaNovember je už tradične Mesiac fotografie a Asociácia profesionálnych fotografov SR (APFSR) pripravuje pre verejnosť ďalšiu spoločnú výstavu svojich členov. Od 13.novembra môžu záujemcovia v Zichyho paláci v Bratislave navštíviť prostredníctvom fotografií Filipa Kuliseva majestátne kaňony a púšte juhozápadu USA. Peter Bagi im priblíži krásu a eleganciu parkúrových koní a nový člen APFSR Marek Lukacko sa predstaví kolekciou svadobných fotografií. „Do pozornosti návštevníkov by som ešte určite odporúčal fotografie Tomáša Hulíka, ktorý sa po bobroch zameral na život a svet ďalších chránených živočíchov, rysov, vo Vysokých Tatrách. Okrem toho zaujmú aj diela Petry Ficovej, Martina Vrabka a Ivana Čanigu“, povedal viceprezident APFSR Filip Kulisev. Výstava v Zichyho paláci v Bratislave je už v poradí piatou spoločnou akciou členov APFSR a pre verejnosť bude otvorená do 7. decembra.

Termín výstavy   –   13.11. 2008   –   12.12. 2008

14 profesionálnych fotografov ovládne Bratislavský hrad.

Pozvanka APFSR NA HRADPrvé výročie založenia si pripomenie Asociácia profesionálnych fotografov SR (APFSR) doteraz najväčšou spoločnou výstavou. Od 25. júna 2008 vystavia svoje diela na západnej terase Bratislavského hradu Peter Bagi, Ivan Čaniga, Petra Ficová, Martin Fridner, Tomáš Hulík, Jakub Klimo, Július Kotus, Filip Kulisev, Ján Miškovič, Ladislav Struhár, Aňa Struhárová, Jena Šimková, Lubo Špirko a Martin Vrabko. Výstava sa koná v spolupráci s Kanceláriou Národnej rady SR a je realizovaná s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.

Výstava sa koná od 25. júna do 9. augusta 2008 a je otvorená denne od 11.00 do 18.00.

„Sme spokojní, že za rok existencie sa nám podarilo usporiadať už štyri spoločne výstavy a teší nás zároveň, že na Bratislavskon hrade uvidí verejnosť aj zástupcov mladej generácie fotografov ako je Aňa Struhárová, Petra Ficová, či Jakub Klimo“, povedal viceprezident APFSR Filip Kulisev. Na výstave si môžu návštevníci pozrieť aj fotografie, za ktoré získali koncom mája v Londýne, európsky certifikát a titul QEP (Qualified European Proffesional Photographer) traja členovia Asociácie. Ivan Čaniga za výtvarnú fotografiu a portrét, Martin Vrabko za reklamnú fotografiu a portrét a Filip Kulisev uspel v kategórií príroda. Na vernisáži im certifikáty slávnostne odovzdá viceprezidentka Európskej federácie profesionálnych fotografov (FEP) Ivana Matějková.

Termín výstavy   –   25.6. 2008   –   9.8. 2008

2007

Dom nábytku Atrium, Bratislava

vy-at

Termín výstavy   –   28.10. 2007   –   1.3. 2008

Galéria Pod vežou, Michalská 12 Bratislava

vystava3

Termín výstavy   –   11.10. 2007   –   12.1. 2008